بیمه عمر و پس انداز کارآفرین

_
image

افراد در بازه های مختلف از زندگی و در شرایط مختلف، به دنبال ایجاد شرایط مطمئن مالی برای خود و خانواده خود هستند. یکی از راههای تامین و حفظ آتیه مالی خانواده و فرد، بیمه عمر است. بیمه عمر که امروزه در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد، در انواع مختلف و با پوشش های متنوع ارائه میشود تا در شرایط مختلف اعم از وقوع حوادث سرپرست خانواده، بازنشستگی، بیماری و … پشتوانه مالی مناسبی برای تمام اعضای خانواده فراهم کند.

 

سه دلیل عمده استفاده افراد از بیمه نامه عمر

_
 1. تامین آتیه و سرمایه در زمان بازنشستگی، از کارافتادگی یا پیری 
 2. تامین آتیه و سرمایه افراد خانواده در صورت وقوع حادثه برای سرپرست خانواده 
 3. استفاده از پوشش‌ های مختلف برای جبران هزینه‌های مالی در شرایط خاص 
 4. عوامل تعیین کننده نرخ و شرایط بیمه عمر

عوامل تعیین کننده شرایط بیمه نامه عمر و پس انداز

_

شرکت های بیمه برای جلوگیری از ایجاد ضرر مالی و ادامه فعالیت به شکل بلندمدت شرایط خاصی را برای تخصیص بیمه نامه عمر ایجاد کرده اند. این شرایط به خصوص از این نظر اهمیت دارد که این بیمه، بیمه ی بلندمدت است و در صورت انحلال شرکت بیمه امکان ادامه سرمایه گذاری از بین میرود.

 • سن
  سن مهمترین عامل تعیین کننده حق بیمه در پروسه صدور بیمه های عمر است. افراد در سنین مختلف ریسک های متفاوتی را تجربه میکنند و توانایی جسمی آنها برای انجام فعالیت کاری نیز متفاوت است. همین امر باعث ایجاد شرایط مختلف در تنظیم بیمه عمر میشود.
 • جنسیت
  به طور علمی اثبات شده است که زنان در سراسر جهان، از طول عمر بیشتری از مردان برخوردارند. این امر میتواند در تعیین نرخ و شرایط بیمه نامه عمر موثر باشد.
 • وضعیت سلامت و تاریخچه سلامت خانوادگی
  بیمه عمر به دلیل داشتن پوشش امراض خاص مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. شرکتهای بیمه برای کاهش ریسک و ادامه حیات قبل از صدور بیمه نامه عمر وضعیت سلامت افراد و سابقه سلامت خانوادگی افراد را با دقت بررسی میکنند.
 • شغل و محیط کار
  نوع شغل و میزان ریسک محیط کار، یک عامل تعیین کننده در بیمه های عمر است. مدت اعتبار و مبلغ حق بیمه عمر با توجه به شرایط مختلف کاری تعیین میشود که معمولا ریسک بیشتر حق بیمه بالاتری دارد.

پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی

_

زلزله و آتش فشان ، سرقت با شکست حرز، دفرمه شدن ظروف تحت فشار صنعتی ،سیل و طغیان آب رودخانه ، سقوط هواپیما و هلکوپتر و قطعات منفصله آن ، برخورد جسم خارجی ،طوفان و گردباد و تند باد،آشوب و بلوا و اعتصاب، مسئولیت مالی در قبال همسایگان ،ضایعات ناشی از آب و ذوب برف و تگرگ ،رانش و ریزش و فروکش زمین،ریزش سقف ناشی از سنگینی برف ، شکست شیشه ،ضایعات ناشی از ترکیدگی لوله آب، انفجار ظروف تحت فشار صنعتی

طرح تدبیر بیمه کارآفرین

_

یک طرح مرکب از بیمه آتش سوزی منازل مسکونی به همراه بیمه مسئولیت ناشی از آتش سوزی یا انفجار و حوادث اعضای خانواده بیمه گذارمی باشد.این بیمه نامه برای تحت پوشش قراردادن فوت،نقص عضو ناشی از آتش سوزی،سیل ،صاعقه،انفجار و سرقت از محل مورد بیمه برای بیمه گذار و اعضای خانواده اش طراحی و ارائه داده شده است.

شرایط و تعهدات طرح تدبیر بیمه کارآفرین

_
عوامل موثر بر نرخ بیمه آتش سوزی
_
 1. ارزش ساختمان و تاسیسات
 2. ارزش اسباب و اثاثیه موجود در ساختمان
 3. پوشش های اضافی
 4. مسئولیت مالی در قبال همسایگان
 5. هزینه پاکسازی و جمع آوری ضایعات
 6. تخفیفات بیمه آتش سوزی(گروهی-به شرط بیمه عمر-مناسبتی و…)
 7. میزان ریسک محل مورد بیمه
بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی
_

تمامی مراکزی که در آنها فعالیت صنعتی و تولیدی انجام میگیرد میتوانند تمام اموال ودارایی های خود اعم از ساختمان، ماشین آلات، موجودی کالا، موجودی مواد اولیه ، اثاثیه و … در قبال خطرات ناشی از آتش سوزی، صاعقه، انفجار تحت پوشش قراردهند و نیز می توانند خطرات اضافی شامل زلزله، سیل، طوفان، ترکیدگی لوله های آب، ضایعات ناشی از برف و باران و ریزش سقف ناشی از سنگینی برف، انفجار، دفرمگی ظروف تحت فشار، سقوط هواپیما، هزینه پاکسازی و جمع اوری ضایعات ناشی از حوادث تحت پوشش بیمه نامه، و آشوب، بلوا و اعتصاب را با پرداخت حق بیمه اضافی خریداری نمایند.

واحد های صنعتی و کارگاهی : شامل ساختمان، تأسیسات، ماشین آلات، مواد اولیه، کالاهای ساخته شده و موجودی های انواع کارخانه ها و کارگاه های فعال در زمینه های مختلف صنعتی از جمله نساجیها، الکترونیک، صنایع سنگین و سبک، لاستیک سازی، خودروسازی، واگن سازی، صنایع شیمیایی، چاپ، کاغذ سازی، صنایع چوبی، تأسیسات پتروشیمی، نیروگاهها، پالایشگاه ها، و…. می باشد.

بیمه آتش سوزی واحدهای غیرصنعتی
_

این بیمه نامه خسارت ناشی از بلایا و پیشامد های طبیعی و حوادث غیر مترقبه برای کارگاه، انبار، فروشگاه و محل کسب و کار را تحت پوشش قرار می دهد.

واحدهای غیر صنعتی و تجاری : شامل ساختمان، تأسیسات، موجودی، اسباب و اثاثیه و دکوراسیون مراکز تجاری، خدماتی، اداری، آموزشی، بیمارستانی، تعمیرگاه ها، انبارها، آزمایشگاه ها، هتل ها، رستوران ها، مکان های عمومی، فروشگاه ها، واحدهای صنفی، و….

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

نقشه ما در گوگل

© حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به بیمه کارآفرین نمایندگی امیری محفوظ میباشد .

..