بیمه آتش سوزی کارآفرین

_
image

ایران یکی از ده کشور آسیب پذیر جهان از نظر رخداد حوادث طبیعی محسوب می‌شود و متاسفانه آتش‌سوزی نیز یکی از حوادث رایج در کشور می باشد به طوری که روزانه بیش از ۵۰ حادثه آتش سوزی در کشور رخ می‌دهد .چنین حوادثی علاوه بر خسارت های جانی دردناک، خسارت های مالی فراوانی برای افراد به بار می آورد که البته با بیمه آتش سوزی می توان خسارت های مالی را تا حد بسیار زیادی جبران نمود . در بیمه آتش سوزی زیان های مالی یا مادی که بر اثر وقوع آتش سوزی و اموال و دارایی های منقول و یا غیر منقول بیمه گذار وارد میشود به عهده شرکت بیمه است بیمه آتش سوزی در حالت عادی و بدون خرید پوشش های اضافی خسارت های مالی ناشی از آتش سوزی صاعقه انفجار را تحت پوشش قرار می دهد بنابراین در بیمه نامه آتش سوزی خسارت های مالی جبران می شود ، نه خسارت های جانی و بدنی. در نتیجه اگر صدمه ای به افراد برسد بیمه آتش سوزی آن را پوشش نمی دهد. از معیارهای مهم برای انتخاب بهترین بیمه آتش سوزی سطح توانایی مالی شرکت بیمه مورد نظر، کیفیت پرداخت خسارت، کامل بودن پوششهای ارائه شده، قیمت بیمه نامه و… است.

انواع بیمه آتش سوزی

_
  1. بیمه آتش سوزی منازل مسکونی
  2. بیمه آتش سوزی واحدهای صنعتی
  3. بیمه اتش سوزی واحدهای غیرصنعتی ،تجاری،اداری،کارگاهها

پوشش های اصلی بیمه آتش سوزی کارآفرین

_

بیمه آتش سوزی در شرایط عادی خسارات مالی ناشی از آتش سوزی، صاعقه، انفجار را تحت پوشش قرار می دهد. بنابراین در بیمه نامه آتش سوزی فقط خسارت مالی جبران می شود ،خسارت و صدمات جانی و بدنی تحت پوشش بیمه آتش سوزی نمی باشد. ازملاک ها و معیارهای مهم برای انتخاب بهترین بیمه آتش سوزی سطح توانگری مالی شرکت بیمه مورد نظر، کیفیت و نحوه پرداخت خسارات، کامل وجامع بودن پوششهای قابل ارائه، قیمت بیمه نامه و… می باشد.

پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی

_

زلزله و آتش فشان ، سرقت با شکست حرز، دفرمه شدن ظروف تحت فشار صنعتی ،سیل و طغیان آب رودخانه ، سقوط هواپیما و هلکوپتر و قطعات منفصله آن ، برخورد جسم خارجی ،طوفان و گردباد و تند باد،آشوب و بلوا و اعتصاب، مسئولیت مالی در قبال همسایگان ،ضایعات ناشی از آب و ذوب برف و تگرگ ،رانش و ریزش و فروکش زمین،ریزش سقف ناشی از سنگینی برف ، شکست شیشه ،ضایعات ناشی از ترکیدگی لوله آب، انفجار ظروف تحت فشار صنعتی

طرح تدبیر بیمه کارآفرین

_

یک طرح مرکب از بیمه آتش سوزی منازل مسکونی به همراه بیمه مسئولیت ناشی از آتش سوزی یا انفجار و حوادث اعضای خانواده بیمه گذارمی باشد.این بیمه نامه برای تحت پوشش قراردادن فوت،نقص عضو ناشی از آتش سوزی،سیل ،صاعقه،انفجار و سرقت از محل مورد بیمه برای بیمه گذار و اعضای خانواده اش طراحی و ارائه داده شده است.

شرایط و تعهدات طرح تدبیر بیمه کارآفرین

_
عوامل موثر بر نرخ بیمه آتش سوزی
_
  1. ارزش ساختمان و تاسیسات
  2. ارزش اسباب و اثاثیه موجود در ساختمان
  3. پوشش های اضافی
  4. مسئولیت مالی در قبال همسایگان
  5. هزینه پاکسازی و جمع آوری ضایعات
  6. تخفیفات بیمه آتش سوزی(گروهی-به شرط بیمه عمر-مناسبتی و…)
  7. میزان ریسک محل مورد بیمه
بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی
_

تمامی مراکزی که در آنها فعالیت صنعتی و تولیدی انجام میگیرد میتوانند تمام اموال ودارایی های خود اعم از ساختمان، ماشین آلات، موجودی کالا، موجودی مواد اولیه ، اثاثیه و … در قبال خطرات ناشی از آتش سوزی، صاعقه، انفجار تحت پوشش قراردهند و نیز می توانند خطرات اضافی شامل زلزله، سیل، طوفان، ترکیدگی لوله های آب، ضایعات ناشی از برف و باران و ریزش سقف ناشی از سنگینی برف، انفجار، دفرمگی ظروف تحت فشار، سقوط هواپیما، هزینه پاکسازی و جمع اوری ضایعات ناشی از حوادث تحت پوشش بیمه نامه، و آشوب، بلوا و اعتصاب را با پرداخت حق بیمه اضافی خریداری نمایند.

واحد های صنعتی و کارگاهی : شامل ساختمان، تأسیسات، ماشین آلات، مواد اولیه، کالاهای ساخته شده و موجودی های انواع کارخانه ها و کارگاه های فعال در زمینه های مختلف صنعتی از جمله نساجیها، الکترونیک، صنایع سنگین و سبک، لاستیک سازی، خودروسازی، واگن سازی، صنایع شیمیایی، چاپ، کاغذ سازی، صنایع چوبی، تأسیسات پتروشیمی، نیروگاهها، پالایشگاه ها، و…. می باشد.

بیمه آتش سوزی واحدهای غیرصنعتی
_

این بیمه نامه خسارت ناشی از بلایا و پیشامد های طبیعی و حوادث غیر مترقبه برای کارگاه، انبار، فروشگاه و محل کسب و کار را تحت پوشش قرار می دهد.

واحدهای غیر صنعتی و تجاری : شامل ساختمان، تأسیسات، موجودی، اسباب و اثاثیه و دکوراسیون مراکز تجاری، خدماتی، اداری، آموزشی، بیمارستانی، تعمیرگاه ها، انبارها، آزمایشگاه ها، هتل ها، رستوران ها، مکان های عمومی، فروشگاه ها، واحدهای صنفی، و….

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

نقشه ما در گوگل

© حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به بیمه کارآفرین نمایندگی امیری محفوظ میباشد .

..